Мрежа от съдии дискутира относно престъпления с интелектуална собственост
OHIM съобщи, че през май тази година около 50 съдии, прокурори и правни експерти от Европейската комисия, Eurojust и изпълнителни организации като Интерпол, са били в Аликанте, за да обсъдят криминални аспекти, свързани с нарушаване права на на интелектуална собственост и по-специално на марки на Общността.
Съдиите, повечето от които са ангажирани по наказателно правни въпроси и които съдийстват в съдилища за марки и дизайни на Общността в страни членки на ЕС, са взели участие в последния от настоящата серия семинари, организирани от OHIM. Тази серия от срещи събира над 400 висши правни експерти през 2010-2011, в опит да достигнат до общо разбирателство по отношение прилагането на мерки за защита на интелектуална собственост.
Източник: http://oami.europa.eu/
IPBulgaria.bg e Национален български портал за интелектуална собственост. Създаден през 2000, за да обособи място където експертите в областта на интелектуалната собстевност – патентни представители, адвокати, служители в държавната администрация на Патентното ведомство на Република България, правозащитните и правоприлагащите органи и организиции; съд, прокуратура, Митници и полиция, международната дипломатическа служба на България, както и много български изобретатели, автори, творци и изпълнители да намират мястото с отговори или да провеждат дискусии, свързани с авторското право, сродните на авторското право права, патентите, полезните модели и търговските марки, марките за услуги, сертификатните марки и колективните марки, промишления дизайн, топологията на интегрални схеми, а така също новите сортове растения и породи животни, географските означения, сертификатите за допълнителна защита и традиционните знания и умения, опазването на търговска тайна и трансфера на технологии.
IPBulgaria.bg през годините на своето съществуване претърпява различни трансформации и образни визуализации. Създателите на националния портал за интелектуална собственост IPBulgaria (Ай Пи България) са щастливи от факта на двадесет (20) годишното съществуване на портала.